Dijital Ajansımız: Agresif Arılar Haber Sitemiz: Meraklı Hastalar
 

Medya İlişkileri

Televizyona çıkmakla televizyonda konuşulmak arasındaki farkın önemini biliyoruz. Kurumlara özel hazırladığımız kaliteli içerik çalışmalarını markanın hedefine özel hazırlanan medya planı stratejisi ile hayata geçiriyoruz.
Sağlık sektörüne özel hazırladığımız PR çalışmaları ile medyada sadece yansıma almak, sütun santim ölçüleri ile haberin gücünü kısıtlamıyoruz. Hazırladığımız PR planı ile amacımız doğru yerde görünmek ve konuşulan bir PR gücü etkisi yaratmaktır.

Dijital İletişim

Ülkemizde dijital medya uzun yıllardır basın yayın organları tarafından üvey evlat muamelesi görmüştür. Ancak geldiğimiz noktada dijital basın bir gün de tekil ziyaretçi sayısını milyonlara ulaştırırken, yazılı basının en eski iletişim aracı olan gazetelerin tiraj rakamları bu mücadelede oldukça geriye düşmüştür.

Dijital basının bu kadar güçlenmesi, yeniliğe ve başarıya odaklanmış iletişim ajanslarınında çalışma modellerini şekillendirmiştir. Dijital PR çalışmasında servis edeceğiniz bir haber klasik bir basın bülteni tarzında olursa, haberinizin görünme oranı düşük ve efektif kullanılmamasını sağlayacaktır. Dijital PR çalışmasında sadece haberi yayınlamak önemli değil aynı zamanda hazırlanan haberde hedeflenen anahtar kelimeleri doğru kullanarak erişimlerini yükseltmek istediğiniz alanı da planlamanız gereklidir. Bu anlamda klasik bir basın bülteni dijital medya da kullanılmamalı, dijital medyanın kendi dinamiklerine uygun SEO destekli bir haber çalışması hazırlanmalıdır.

Dilan Baransel Sağlık İletişim Danışmanlığı’nın Dijital PR çalışmalarında başarılı olmasının en önemli nedeni dijital medyanın dinamiklerine hakim olması ve bu mecraya özel nokta atışı içerikler üretmesidir.