Dijital Ajansımız: Agresif Arılar Haber Sitemiz: Meraklı Hastalar
 

İtibar Yönetimi

İtibar yönetimi; herhangi bir kişi, marka veya firmayı halkın gözünde itibarı yüksek şekilde göstermek için yapılan çevrimiçi bilgilendirme kontrol ve yönetim işlemlerinin tümüdür.

İtibar Yönetimi aynı zamanda Dijital İtibar Yönetimi anlamına gelen Online Reputation Managment (ORM) olarak tanımlanır. İtibar yönetiminin amacı marka veya firmanın halka doğru şekilde naklettirilmesi ve markanın tanınırlık oranının arttırılmasıdır.

Dilan Baransel Sağlık İletişim Danışmanlığı olarak amacımız, tüm bunları yaparken itibar yönetimi sayesinde çevrimiçi ve çevrimdışı ortamlarda kontrol mekanizması oluşturmak markanın imajının ve itibarının haksız yere zedelenmesinin önüne geçmektir.

Dijital İtibar Yönetimi SEO ve SERP Çalışması

İstatistik şirketlerinin rakamlarına göre artık insanların %80’i bir ürün veya hizmet için internet üzerinden araştırma yapmayı tercih etmekte ve bunun için ilk durakları arama motorlarını tercih etmektir.

Markanızın arama motorunun sorgu sonuçlarında önlerde yer alması hedef kitlenin markanıza doğrudan ulaşmasını sağlamaktadır. Bu anlamda SEO ve SERP ikilisi markanın itibarının sürekli olarak kontrol altında tutulmasını sağlayan önemli bir ikilidir. Dilan Baransel Sağlık İletişim Danışmanlığı markanıza dair olumsuz arama sonuçlarını bulup, bunların giderilmesi için çalışmalar yürütmektedir. Başarılı bir itibar yönetimi gerçekleştirebilmek adına klasik iletişim yöntemleri ile dijital iletişim yöntemlerinin birlikte kullanılması gerekmektedir.