Our Blog

Sağlık İletişiminde Yeni Dönem: Butik Sağlık Ajansları

Bill Gates’in ünlü bir lafı var: “Eğer cebimde harcayacak 1 dolarım olsaydı, onu PR işlerine harcardım” diyor.

saglik-iletisimi-pr

Reklam ve halkla ilişkiler konularının aslında dünyanın en önemli markası ve insanı tarafından ne kadar da önemsendiğine dair bir düşünce aslında bu…

Medyanın her yönden hayatımızı işgal ettiği bir dünyada, artık sağlık sektörünün rekabetçiliğinin kıyasıya yaşandığı bu alanda, hekimlerin ve kurumların artık kendine özgü “Sağlık PR” stratejisini geliştirmesi gerekiyor.

Bireysel sağlık harcamaları arttıkça doktor PR’ının önemi artıyor!

Doktorların reklam yapma veya medyada yer almanın yarattığı negatif algı ve etik olmadığı konusundaki fikirleri yeni nesil sağlık sektörü ile birlikte değişiyor. 2015’te Türkiye’de bireysel sağlık harcamalarının %32 oranında arttığını göz önüne alırsak, doktorlarında bireysel PR’larına önem vermeleri gerektiği fikrini benimsemeye başladıklarını görüyoruz.

Doktorlar ve gazetecilerin aslında paralel bir kaderleri var. İkisi de haber değeri üretmekle ve sunmakla meşgul. Bir hekimin artık hastalarına her mecradan ulaşması gerekiyor. Kişisel PR’cı ünvanı denizinde, hekimlerin sosyal medyasından, özel günlerde özel hastalarına vereceği hediyelerden, hangi mecrada ne kadar yer alması gerektiğinin kararı ve raporlaması gibi ihtiyaçları gidermekte zorlanan PR’cıların artık devri sona eriyor. Daha butik çalışan reklam-PR takımlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu takımlarda dijital pazarlama stratejilerinden PR işlerine, grafik işlerinden sağlık turizmine kadar birçok uzmanın birlikte çalıştığı firmalar önem kazanıyor. Sağlık alanında butik ama ekip işiyle hizmet verenler tercih edilmeye başlanıyor. “Devasa reklam ajansları kadar işi sallamayan ya da bireysel PR’cılar kadar her işi yaparım diyenler” arasında butik ve hekime özel mikro projeler öne çıkıyor.

Biz de tam bu noktada, Dilan Baransel Sağlık İletişim Danışmanlığı’nda dijital pazarlama, grafik, video ve fotoğraf, etkinlik, sosyal medya ve SEO ekibimizle butik ve efektif projeler üretirken, hekim memnuniyeti yanında hasta memnuniyetini de sunuyoruz.

Tags: , , , ,

Yorumları Göster (3)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!